Změna velikosti písma

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
Drobečková navigace

Úvod > O obci > Současnost

Současnost

Obec Veltěže leží administrativně v okrese Louny a náleží pod Ústecký kraj. Rozkládá se asi sedm kilometrů východně od Loun. Trvalý pobyt na území této menší vesnice má úředně hlášeno cca 430 obyvatel. Vesnice Veltěže leží v průměrné výšce 200 metrů nad mořem.

V současné době v obci funguje prodejna potravin. Místní obyvatelé mohou využívat plynofikaci i veřejný vodovod. V roce 2011 byla uvedena do provozu čistička odpadních vod.

Z místních spolků lze jmenovat Jednotku sboru dobrovolných hasičů Veltěže, která má v obci dlouholetou tradici. Pravidelně se zúčastňují různých hasičských soutěží a společně s obcí organizují akce pro děti a dospělé, např. pálení čarodějnic, dětský den, oslavu konce prázdnin, rozsvícení vánočního stromku aj.

Pro využití volného času je v obci k dispozici sportovní a dětské hřiště. Hřiště pro děti bylo nově zbudováno a zpřístupněno 1. září 2009.

Další sportovní aktivitou, kterou lze v naší obci využít, jsou koně. Jezdecký klub Exkalibur Veltěže byl založen v dubnu 2008 spolu s počátkem budování rodinné farmy pro chov a výcvik sportovních koní. Hlavní náplní klubu je výuka jízdy na koni, rekreační a relaxační ježdění.

Ten kdo rád čte, může navštívit místní knihovnu s mnoha knihami pro děti i dospělé, kterou najdete v budově obecního úřadu, a to každé pondělí a pátek.

Pro naše nejmenší je vyhrazeno páteční odpoledne, kde se scházíme v kroužku Šikovných ručiček.

Obec také může být výchozím bodem do turistické oblasti Českého středohoří a Žatecka. Za zmínku stojí třeba jen krátká vycházka jihovýchodně od obce a to směrem zvané Bytina. Je to místo jen málo vyvýšené nad obcí Veltěže a člověku se otevře překrásný pohled začínající na jedné straně Krušnými horami, přes České Středohoří a konče pohledem na zříceninu hradu Házmburg.